ROZMIAR CZCIONKI

Profile

Dostosuj wygląd

Aktualności

Naruszenie ustawy o finansach publicznych w statucie związku międzygminnego

Zgromadzenie Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji podjęło uchwałę w sprawie przyjęcia projektu nowego Statutu związku komunalnego pod nazwą Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji, która wpłynęła do organu nadzoru.

Czytaj więcej...

Jawność obrad zgromadzenia związku międzygminnego

Zgromadzenie Związku nie ma kompetencji do wyłączania jawności obrad – taki wniosek płynie z rozstrzygnięcia nadzorczego Wojewody Podlaskiego, który badał uchwałę w sprawie przyjęcia projektu nowego Statutu związku komunalnego pod nazwą Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji, która wpłynęła do organu nadzoru.

Czytaj więcej...

Fundusze norweskie 2014-2021: Polska największym beneficjentem

Dobra wiadomość dla samorządów korzystających z tzw. funduszy norweskich (formalnie: funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego). Rozmowy wicepremiera Mateusza Morawieckiego i jego współpracowników z ministrem ds. UE i EOG Norwegii Elisabeth Aspaker zakończyły się powodzeniem. Nasz kraj, podobnie jak w poprzednich edycjach, pozostanie największym beneficjentem funduszy z tego źródła. Alokacja przewidziana dla Polski na okres 2014-2021 wynosi 809,3 mln euro. Ta suma stanowi prawie 30 proc. całej alokacji dla państw, które są beneficjentami funduszy norweskich (piętnaście krajów członkowskich UE w Europie południowej, środkowej i północnej).

Czytaj więcej...

Partnerzy projektu

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji w Polityce prywatności. ZAMKNIJ