ROZMIAR CZCIONKI

Profile

Dostosuj wygląd

Aktualności

Fundusze norweskie 2014-2021: Polska największym beneficjentem

Dobra wiadomość dla samorządów korzystających z tzw. funduszy norweskich (formalnie: funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego). Rozmowy wicepremiera Mateusza Morawieckiego i jego współpracowników z ministrem ds. UE i EOG Norwegii Elisabeth Aspaker zakończyły się powodzeniem. Nasz kraj, podobnie jak w poprzednich edycjach, pozostanie największym beneficjentem funduszy z tego źródła. Alokacja przewidziana dla Polski na okres 2014-2021 wynosi 809,3 mln euro. Ta suma stanowi prawie 30 proc. całej alokacji dla państw, które są beneficjentami funduszy norweskich (piętnaście krajów członkowskich UE w Europie południowej, środkowej i północnej).

Biuro Mechanizmów Finansowych w Brukseli opublikowało ostateczną wersję regulacji w sprawie wdrażania kolejnej edycji funduszy Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, przypadającej na lata 2014-2021. Do tego przygotowano również zestawienie obszarów priorytetowych w ramach tej edycji (tzw. blue book). Prace nad ustaleniem finalnych pięciu sektorów priorytetowych, obejmujących dwadzieścia trzy obszary programowe, które będą mogły otrzymać dofinasowanie, zostały zakończone po okresie konsultacji społecznych.

Źródło: eog.gov.pl

Partnerzy projektu

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Fundusze norweskie 2014-2021: Polska największym beneficjentem

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji w Polityce prywatności. ZAMKNIJ