ROZMIAR CZCIONKI

Profile

Dostosuj wygląd

Aktualności

Kluczbork-Namysłów-Olesno - kolejny obszar funkcjonalny w Polsce

10 września br. (we wtorek) w Urzędzie Miejskim w Oleśnie podpisano porozumienie w sprawie utworzenia Obszaru Funkcjonalnego Kluczbork – Namysłów - Olesno. W jego skład w chodzi 19 samorządów powiatów oleskiego, kluczborskiego i namysłowskiego.

Powstała w ten sposób aglomeracja powiatów i gmin północnej Opolszczyzny podobna jest to trzech działających już w Nysie, Kędzierzynie - Koźlu i Opolu. Jej głównym celem jest m.in. wspólne pozyskiwanie środków unijnych w latach 2014-2020, zachęcanie inwestorów do tworzenia nowych miejsc pracy, rozwój publicznego transportu zbiorowego, dbałość o stan dróg, ochronę środowiska i rozwój kultury, sportu i turystyki. Każdy z członków powstałej aglomeracji ma swoje priorytety. Powiat kluczborski ma zamiar ulepszyć transport poprzez rozszerzenie sieci połączeń autobusowych, gmina Pokój w powiecie namysłowskim myśli o rozbudowie bazy turystycznej i odwiertach wód termalnych, powiat oleski stawia na rozbudowę swoich dróg.

Podpisane porozumienie w sprawie utworzenia Obszaru Funkcjonalnego pozostaje deklaracją otwartą. Jego członkowie gotowi są na współpracę z kolejnymi samorządami i innymi środowiskami społeczno-gospodarczymi. Pracami aglomeracji kierować będzie burmistrz Kluczborka.

Obszar Funkcjonalny Kluczbork - Olesno - Namysłów tworzą:

  • Powiat oleski, gminy: Olesno, Dobrodzień, Praszka, Gorzów Śląski, Radłów, Rudniki, Zębowice,
  • Powiat kluczborski, gminy: Kluczbork, Wołczyn, Byczyna, Lasowice Wielkie,
  • Powiat namysłowski, gminy: Namysłów, Domaszowice, Świerczów, Pokój i Wilków.

Źródło: powiatoleski.pl, olesno.pl

Partnerzy projektu

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Kluczbork-Namysłów-Olesno - kolejny obszar funkcjonalny w Polsce

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji w Polityce prywatności. ZAMKNIJ